Kontakt

Kontakt

ul: Tadeusza Sroczynskiego 2,
38-200 Jasło

e-mail: zsmjaslo@post.pl

tel: 13 44 685 71

fax: 13 44 682 49

Samorząd słuchaczy

Samorząd słuchaczy

Dariusz Trzeciak - nie tylko masażysta

Świat potrzebuje ludzi, którzy działają spontanicznie. Którzy, kiedy na nich patrzysz, widzisz rodzącą się w ich oczach iskrę. Ludzi, których emocje są szczere a uśmiech serdeczny i życzliwy.

Taki jest Darek. uczeń czwartego semestru kierunku technik masażysta. Ukończył I LO w Jaśle. Bierze udział w wielu akcjach, uroczystościach i działaniach naszej szkoły.

Jego pasją jest muzyka. Śpiewa w jasielskim chórze Soli Deo odkąd tylko ukończył gimnazjum. Jak sam mówi "muzyka płynie w jego żyłach". Nie tylko śpiewa, lecz także gra na gitarze. Interesuje się sportem. Amatorsko grał w piłkę nożną, niestety uraz wykluczył go na dłuższy czas. To jednak muzyka jest największą radością jego życia.

Jakub Procanin

Największy sukces w życiu Jakuba

Jakub Procanin - uczeń naszej szkoły, niezwykle utalentowany siatkarz z Jasła, chłopak z wyjątkowym zapałem, otwartością i przyjaznym uśmiechem. Będąc w II klasie gimnazjum postanowił zapisać się do klubu siatkarskiego. Trener MKS MOSiR Jasło Bartosz Kilar od razu dostrzegł w nim potencjał na wybitnego siatkarza. Jakub w każdy trening wkładał mnóstwo serca i poświęcenia. Sprawiało mu to dużą satysfakcję i radość, zwłaszcza gdy widział u siebie postępy, które mobilizowały go do dalszej pracy nad sobą. Nie wyobrażał sobie życia bez siatkówki. Od gimnazjum doskwierał mu ból ręki, który z czasem był coraz silniejszy. Postawiona diagnoza spadła na niego jak grom z jasnego nieba. Okazało się, że jest to rzadko występujący nowotwór złośliwy. W walce z nowotworem Jakub mógł liczyć na wsparcie swojej dziewczyny, rodziny, znajomych i przyjaciół. Dzięki nim odbyło się wiele imprez charytatywnych, z których dochód był przeznaczony na jego leczenie. Ciągła i nieprzerwana walka z chorobą oraz pozytywne nastawienie Jakuba przyniosło oczekiwany efekt, udało się pokonać chorobę. Dziś jest on o wiele silniejszym człowiekiem i wrócił na boisko, do gry. Na pytanie co jest jego największym sukcesem, odpowiada, że wygrana z chorobą.

Marcin Misiołek

„Bo życie musi być przedstawione w wielu barwach”

Marcin ukończył technikum chemiczne na kierunku technik analityk - w szkole nazywanej popularnie „Chemik”. Postanowił kontynuować naukę w naszej szkole na kierunku technik farmaceutyczny. Jego pasją od pierwszej klasy gimnazjum jest szeroko pojęta sztuka plastyczna. Przygodę z nią rozpoczął pobierając naukę od lokalnego artysty, mieszkającego w okolicach Jasła. Jak sam mówi, największą nagrodą z wykonanych prac, jest uśmiech na twarzach ludzi, którzy je oglądają. Jego obrazy i szkice zawierają w sobie tematykę z różnych dziedzin, od krajobrazów do portretów, wykonane ołówkiem, długopisem lub farbami. Pan Marcin Misiołek twierdzi bowiem, że: „… życie musi być przedstawione w wielu barwach”.

Gratulujemy panie Marcinie !

Jolanta Pasiowiec

Nie czekaj na właściwy czas – działaj!

Do 2014 roku byłam spełniającą się w zawodzie nauczycielką języka polskiego w jasielskim ekonomiku. Jednak, jak to w życiu czasem bywa, coś się kończy. I skończyło się po 20 latach pełnienia misji edukacyjnej wśród młodzieży. Nie było łatwo rozstać się z pierwszym wyuczonym i wykonywanym z pasją zawodem. Podjęcie decyzji o zmianie profesji było dla mnie dużym wyzwaniem. Zamieniłam rolę – z nauczyciela na ucznia. Szybko odnalazłam się w nowym fachu, do którego zaczęłam się solidnie przygotowywać. Poszerzałam swoją wiedzę i umiejętności szkoląc się i zdobywając kolejne kwalifikacje w zawodzie – kosmetyczka. Od 2015 postanowiłam kształcić się dalej w jasielskim medyku w zawodzie – technik usług kosmetycznych. Nieocenionym wsparciem dla mnie są wspaniali nauczyciele i opiekunowie, na których zawsze mogę liczyć, którzy profesjonalnie przekazują wiedzę i na każdym etapie mojej nowej kariery służą pomocą i dobrym słowem, motywując do dalszej pracy i dążeniu do celu. Cel osiągnęłam dzięki wielkiej determinacji i uporowi-otworzyłam własny salonik kosmetyczny. Dzięki doświadczeniu wyniesionemu z mojej poprzedniej pracy nauczyłam się solidności, otwartości na ludzi, co ułatwia mi pracę i czyni ją szalenie przyjemną. Życzę wszystkim uczniom jasielskiego medyka wytrwałego dążenia do realizacji marzeń, ambicji, pasji i osobistych planów bez względu na to, że życie czasami je weryfikuje.

„Nie czekaj na właściwy czas – działaj

Nie zgadzaj się na mniej – sięgaj po więcej

Nie porównuj się z innymi – bądź wyjątkowy

Nie unikaj błędów – ucz się na nich

Nie cofaj się – idź do przodu

Podążaj własną drogą, drogą szczęśliwego życia”

Powodzenia – Jola Pasiowiec

 

Magda Sołtys

Absolwentka jasielskiej „Cegielni” na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. W 2008 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku zarządzanie. Od tego czasu pracowała w różnych firmach, również za granicą. Z czasem jednak postanowiła coś zmienić i podjęła naukę na kierunku asystentka stomatologiczna, a następnie higienistka stomatologiczna. Od tej pory pracuje w zawodzie higienistki. Chętnie podnosi swoje kwalifikacje. Uczestniczyła w kursach z zakresu scalingu, piaskowania oraz profilaktyki. Lubiana przez pacjentów, chętnie służy im pomocą. Kolejnym kierunkiem, który skończy już w czerwcu tego roku jest technik sterylizacji medycznej. Myśli o kontynuowaniu nauki na kolejnym jakim jest technik elektroradiolog. Jej pasją są góry i fotografia. Wycieczki górskie towarzyszyły jej od małego. Miłość do gór zaszczepiła w niej mama. Już w podstawówce jeździła na liczne rajdy czy wycieczki związane z trekkingiem. Obecnie każdą wolną chwile przeznacza na wycieczki w plener i jeśli jest to możliwe zabiera ze sobą swojego ukochanego czworonoga. Wędruje o każdej porze roku, latem zabiera ze sobą namiot, lecz uważa że najpiękniejsze góry są jesienią. W górach jest wszystko co kocha. Tam odnajduje spokój, ciszę, ładuje baterie na nowe wyzwania. Jest członkiem Klubu Zdobywców Koron Górskich RP.

 

Gabriela Traciłowska – farmacja czy śpiew ?

Ukończyła liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, uczęszczając do klasy biologiczno - chemicznej . Obecnie kontynuuje naukę w naszej szkole, na kierunku technik farmaceutyczny. Największą pasją Gabrieli jest muzyka. Śpiew towarzyszył jej od zawsze, odkąd pamięta – śpiewa. Swój wokal doskonali biorąc udział w lekcjach śpiewu, które odbywają się w Domu Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. Tam też występuje na różnych koncertach organizowanych przez zespół Take Five. Od 2010 roku śpiewa także w zespole muzycznym SMAJL - obsługującym imprezy okolicznościowe. Nie jest to łatwe, jednak jeśli się kocha to co się robi, na wszystko znajduję się czas.

www.youtube.com/watch

Trener, sędzia, masażysta ?

Arek Tomasiewicz ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie. Następnie rozpoczał naukę w naszej szkole, w MSCKZiU w Jaśle. Od najmłodszych lat jego największa pasją była piłka nożna. W wieku 17 przeszedł kurs sędziego a w wieku 18 lat ukończył kurs trenerski i otrzymał licencję trenera UEFA C. Rozpoczął wtedy zajęcia z młodymi piłkarzami urodzonymi w 2006 i 2007 roku, w klubie LKS Rzemieślnik Pilzno. Treningi z młodymi piłkarzami prowadzi ze swoim kolegą Kamilem Wnękiem. Tworzą razem świetny duet trenerski. Zajęcia z młodzikami odbywają się kilka razy w tygodniu. Razem ze swoimi podopiecznymi wyjeżdżają na turnieje, osiągając coraz większe sukcesy. Oprócz trenowania Arek zajmuje się również sędziowaniem. Arek Tomasiewicz jest osobą otwartą i lubiącą kontakt oraz pracę z dziećmi. Przynosi mu to olbrzymią przyjemność i łączy jego dwie pasje – piłkę nożną i pracę z dziećmi. Jest to jego sposób na wolny czas i daje mu to dużo radości.

 

Gabriela Szczur – fizyk czy wokalistka?

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, gdzie uczęszczała do klasy matematyczno - przyrodniczej. Następnie rozpoczęła studia na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na kierunku fizyka techniczna. Ukończyła je w 2016 r., uzyskując tytuł magistra inżyniera. W tej chwili poszerza swoją wiedzę w naszej szkole w zakresie technik sterylizacji medycznej. Pasją Gabrieli jest muzyka. Śpiew towarzyszył jej od dziecka - pierwszy publiczny występ miał miejsce w domu kultury w Kołaczycach, gdy miała zaledwie 5 lat! W 2008 roku dołączyła do zespołu JAAAMW-u związanego z 307. Kołaczycką Drużyną Harcerską „Wilki”. Zdobyli wiele nagród na różnych festiwalach piosenek harcerskich. Organizowali również koncerty charytatywne, dzięki którym pozyskiwali fundusze na pomoc chorym dzieciom.
W ubiegłym roku wydali płytę „To będzie dobry dzień”, która była podsumowaniem 10-lecia zespołu. Od 2009 roku śpiewa w zespołach muzycznych obsługujących imprezy okolicznościowe, a od 2011 roku jest na stałe związana z rzeszowską grupą muzyczną.

 

 

 

Dominika Jędrzejczyk – Wielgosz

Na pierwszu rzut oka mała, drobna, krucha dziewczyna. A jednak to silna kobieta. Matka trójki dzieci, sumienny pracownik, bardzo dobra uczennica. Dominika Jędrzejczyk – Wielgosz bo to o niej mowa, wiele już w swoim życiu przeszła, chwil nie tylko dobrych ale i tych złych. Mimo to nigdy nie narzeka, nie ma do nikogo żalu ani pretensji, zawsze pogodna i uśmiechnięta.

Ukończyła w naszej szkole w czerwcu 2015 r. kierunek asystentka stomatologiczna, dzięku któremu mogła podjąć pracę w gabinecie stomatologicznym, w którym pracuje do tej pory. Chcąc jednak poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje kontynuuje naukę na kierunku higienistka stomatologiczna.

Wcześniej ukończyła z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie a następnie studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Wydział Artystyczny w Cieszynie na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych” – specjalizacja Grafika. W czasie studiów, na wakacjach wyjeżdżała do USA w celach zarobkowych.

Pracowała w różnych miejscach i na różnych stanowiskach: była wolontariuszem w Domu Dziecka, pracowała jako sprzedawca w sklepie spożywczym, była kelnerką, recepcjonistką, prowadziła zajęcia plastyczne w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Pasją Dominiki jest pisanie ikon. Wielokrotnie prowadziła warsztaty poświęcone tej tematyce. „ Ikona to jest styl życia. Pisanie, malowanie, odtwarzanie ikon, to nie jest tylko stwarzanie obrazu. Ikona to jest nigdy nie kończąca się baśń o głębokich morałach” - twierdzi Dominika. Od roku 2010 jest członkiem jury w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Magurski Park Narodowy. Nagrodą w konkursie jest udział w plenerze artystycznym z Dominiką. Oprócz malarstwa interesuje się również religioznawstwem, psychologią, muzyką, tańcem, historią i teologią. Zapraszamy do obejrzenia jej prac.

 

© Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle    38-200 Jasło ul: Tadeusza Sroczynskiego 2. tel: (013) 44 685 71, fax (013) 44 682 49
CMS : veeo
Projekt graficzny: aimo.pl